- MEDIENA -

Mediena

Mediena naudojama nuo seno. Tai vertinga žaliava, atsinaujinantis gamtos išteklius. Gamtai, jos ištekliams šiuo metu skiriamas itin didelis visuomenės dėmesys, nuolat kalbama apie esančias, įsisenėjusias ar naujai atsirandančias problemas, susijusias su mediena, ieškoma būdų, kaip jas spręsti.

Dėl šių priežasčių miško kirtimo ir sodinimo taisyklės yra aiškiai reglamentuotos. Jos užtikrina nepertraukiamą miško auginimo kaitos procesą, kurio neišmanymas gali sukelti daug bėdų. Todėl nusprendus kirsti mišką, parduoti medieną, verta apgalvoti bendradarbiavimo su  įmonėmis, teikiančiomis visą miško darbų paslaugų kompleksą, galimybę.

Plačios medienos pritaikymo galimybės

Dar mūsų protėviai įvertino geriausias medienos savybes. Jie pasitelkė šią žaliavą pastatų, laivų statybai, apdailai, baldų, skulptūrų bei kitų papuošimų gamybai, šildymui. Iki šiol mediena yra populiari. Žmonės stengiasi ją pritaikyti bei išnaudoti kuo efektyviau. Mediena vis dar plačiai naudojama statyboje, atliekant namų vidaus ar išorės apdailą, gaminant įvairius baldus arba namo konstrukcines dalis.

Mediena plačiausiai naudojama popieriaus gamybai, kurui. Kita vertus, čia gali būti pasitelkiamas ir prastesnės kokybės, silpnesnis medis, o statant namą, gaminant baldus – visgi tinkamiausia geros kokybės, tvirta mediena. Siekiant sumažinti šios žaliavos vartojimą skatinama perdirbti popierių, naudoti alternatyvius kuro šaltinius, atnaujinti senuosius baldus, tačiau medienos poreikis išlieka didelis, kadangi kai kuriais atvejais ją pakeisti kažkuo kitu tiesiog nenaudinga ar nėra tokių galimybių.

Gavyba ir supirkimas

Dėl savo savybių mediena pasirenkama ne tik įsigyjant jos gaminius (langus, duris, grindis, baldus ir t.t.), bet ir dirbant su pirmine žaliava, kadangi medieną lengva apdoroti, prižiūrėti. Mūsų įmonė superka ir parduoda įvairios būklės, rūšies apvalią medieną. Jos perdirbėjams, padedame klientams parduoti jų turimą kiekį žaliavos, įvertinę nukirstų medžių būklę.

Tinkamai apdirbta mediena gali būti eksploatuojama daug metų, kai tuo tarpu neapdorotos medienos būklė bėgant laikui prastėja (ypač palikus džiūti tiesiog lauke, o ne pristačius į modernias džiovyklas, kur galima sureguliuoti norimą temperatūrą ir drėgmės lygį). Taigi nerealizavus ar neprižiūrėjus šios žaliavos laiku, mediena tampa tinkama naudoti tik šildymo sistemų darbo palaikymui.

Be abejo, šildymas – vienas iš dažniausių medžio gaminių panaudojimo būdų, tačiau jei nukirtus mišką ar dalį jo, norima užsidirbti daugiau, verta kreiptis į įmones, kurios įvertinusios medieną, ją nupirks už atitinkamą kainą. Čia mediena bus rūšiuojama, o suskirsčius į grupes, parduodama tam tikroms gamybos įmonėms.

Įvairiose gamybos pramonėse dažniausiai naudojami, superkami bei parduodami medžių ir krūmų kamienai, medžių šakos bei šaknys. Superkamos visos medžių rūšys, nes kiekviena jų pasižymi jai būdingomis savybėmis: kietumu, tankiu, išvaizda.

Baldams, namų statybai norisi pasirinkti tvirtą, tankią medieną, tačiau ji yra brangesnė, tad dažnai žmonės taupydami pasirenka silpnesnę medienos rūšį. Tai vis vien geriau negu rinktis medienos pakaitalą. Pavyzdžiui, grindims geriau pasirinkti pigesnes tikros pušies lentas negu medį imituojančias grindų dangas. Todėl supirkėjai, orientuodamiesi į plačią rinką, įvairius klientų pageidavimus, superka įvairias medienos rūšis, kurias toliau apdirba (pjausto, džiovina, obliuoja, presuoja ir pan.)  ir realizuoja patys arba  neapdorotą medieną tiekia įvairioms gamybos pramonėms, kurios toliau ją apdirba taip, kaip jiems naudinga.

Teikiamos paslaugos

Mūsų įmonė teikia visas su mediena susijusias paslaugas: nuo pačio miško kirtimo iki medienos pardavimo. Superkame mišką su žeme ar vien mišką kirtimui, jei klientas pageidauja galime pasirūpinti: visais miško kirtimo darbais (tiek norint kirsti didelį miško plotą, tiek atlikti sanitarinį kirtimą), medienos išvežimu bei iškirsto miško ploto sutvarkymu, apsodinimu, medienos pardavimu.

Navigacija
×