- MALKOS -

MalkosMalkos kol kas išlieka vienu pigiausių šildymo variantų, kuris yra įprastas ir priimtas daugeliui žmonių. Jomis domisi tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės, kurie nori ne tik sutaupyti, bet ir mąsto apie gamtos išteklių saugojimo klausimą. Juk mediena atsinaujinantis išteklius, kurio gavybos ir atsodinimo kiekį žmonės gali kontroliuoti patys ir taip nebūti priklausomi nuo atsivežamo kuro ar centralizuotai tiekiamo šildymo. Be abejo, daugiabučių gyventojai dažnai neturi kito pasirinkimo, tačiau individualių namų gyventojai patys nusprendžia, kokiu kuru šildyti namus ir vandenį.

Malkų panaudojimas šildantis kieto kuro sistemomis

Mūsų šalyje šildytis kietomis kuro sistemomis itin aktualu, kadangi turime daug miškų ir pakankamai ploto, kur galima jį sodinti. Nereikėtų baimintis, jog daugeliui naudojant medieną kaip kurą, jos pradės trūkti. Valstybė suinteresuota pasodinti net daugiau miško nei jo iškertama, be to, rinkoje siūlomos tik patvirtintos naujos sistemos, kurios yra efektyvesnės ir naudodamos mažiau resursų realizuoja daugiau šiluminės energijos. Kieto kuro šildymo sistemos praktiškas sprendimas, kadangi gali būti pritaikytos ir montuojamos įvairių paskirčių pastatuose. Svarstant, kokią šildymo sistemą įsigyti, pirmiausia verta atsižvelgti į šiuos kriterijus: reikalingą šildyti plotą, energetinį efektyvumą ir šilto vandens kiekį, kurį sunaudoja gyventojai per mėnesį. Taip pat malkomis galima šildyti ne tik savo namus, bet ir sodo namelį, kas yra labai patogu ir naudinga ekonomiškai, kadangi žiemą ten nevažiuojame taip dažnai, todėl pakanka šildyti tik nuvykus, tiek, kiek norisi, ir nereikia mokėti už viso sezono šildymą. Naujose šildymo sistemose integruota valdymo automatika, kurios pagalba galima reguliuoti norimą patalpų temperatūrą, kas leidžia nustatyti optimalią ir ilgalaikę temperatūrą patalpose.

Ką naudinga žinoti prieš įsigyjant malkas?

Šildymui gali būti kūrenamos beržo, ąžuolo, eglės, pušies, alksnio, juodalksnio ar kitų medžių malkos, svarbiausia, kad jos būtų sausos, tinkamai išdžiovintos. Deginant nepakankamai sausas malkas, jų sunaudojama beveik dvigubai daugiau, sumažėja katilo efektyvumas ir tarnavimo laikas, reikia dažniau atlikti kamino valymo darbus. Kadangi šildymo kokybė didele dalimi priklauso nuo pačių malkų savybių ir kokybės, todėl naudinga jas įsigyti iš patikimų pardavėjų, kurie pasirūpina tinkamomis džiovinimo ir laikymo iki pardavimo sąlygomis. Klientai, nusprendę šildytis malkomis, turi iš anksto apgalvoti kur jos bus laikomos: reikia rasti ne bet kokią jų sandėliavimo vietą, bet pasirūpinti sausa aplinka, kurioje žaliavos negautų drėgmės (dažniausiai tai būna atskirai įrengti sandėliukai, sandėliukai sujungti su namu, ar tiesiog vieta po stogu). Taip pat yra daug malkų sudėjimo ir laikymo būdų, nuo paprasčiausių iki specialių struktūrų, kas padeda apsaugoti malkas nuo drėgmės.

Didesnis trūkumas šildantis malkomis – tai, jog sistemos priežiūrai reikia skirti daugiau laiko nei šildantis dujomis ar granuliniais katilais. Tačiau, visą procesą galima palengvinti patiems nekertant, neskaldant malkų, o tiesiog įsigyjant jau visiškai paruoštas ir tvarkingai supakuotas malkas, kurias dažniausiai reikiamu adresu pristato pats pardavėjas. Jei patys tuo užsiimame, pravartu malkomis reikiamam sezonui rūpintis jau prieš metus laiko, kadangi maždaug tiek laiko reikia, kad mediena išdžiūtų. Įsigijus malkas iš įmonės, jas galima naudoti iš karto.

Taip pat kartais galima išgirsti, jog kūrenant malkomis į aplinką išskiriama daug kenksmingų medžiagų, tačiau ne viskas priklauso tik nuo žaliavų. Didžiausią įtaką daro pasirinkta šildymo sistema ir malkų kokybė. Dažnai atlikus senųjų katilų sistemų patikrinimą paaiškėja, kad būtent dėl jų kaltės į aplinką išskiriamas per didelis kiekis kenksmingų dalelių. Pakeitus sistemą nauja šis aspektas nebeturi tokios reikšmės, be to sumažėja šildymui reikalingas malkų kiekis, o išgaunamas daug geresnis šildymo rezultatas.

Navigacija
×